Öğeyi Oyla
(0 oy)
Radyo Zergan Yapı Gurubu İnşaat Tadilat Fuarındaydı Radyo Zergan Yapı Gurubu İnşaat Tadilat Fuarındaydı Generated by RadyoZergan
Kategori Yayıncılar

Radyo Zergan Yapı Gurubu İnşaat Tadilat Fuarındaydı

Yazan Yayınlanmış Aralık 17, 2013

Mardin Mova Park Fuar alanında yapılan yapı grubu inşaat ve tadilat fuarı geniş bir katılımla açılışı yapıldı.

Üç gün sürecek olan fuara İstanbul Eski Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Mardin Valisi Mustafa Taşkesen , Mardin Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ahmet Türk ve Mardin ilinin mülki ve idari amirleri katıldı. İstanbul, Ankara ve çevre illerden 72 firmanın katıldığı yapı grubu inşaat ve tadilat fuarı oldukça büyük ilgi gördü.

On bin metre kare üzerinde kurulan fuarda iş makineleri, ağır taşıyıcı nakliye kamyonları, yapı tedarik elemanları, jeneratör ve enerji grupları, mobilya ve mobilya aksesuarları, dış cephe kaplama,Tesisat ile ilgili pek çok ürün grubu yer alıyor. İstanbul Eski Valisi Hüseyin Avni Mutlu, “Mardin'de olmanın keyfini bugün yaşıyoruz ve bir fuarda, canlı bir fuarda görmek ayrıca bana memnuniyet veriyor çünkü Bölgenin en çok ihtiyacı olan şeyin ticaret olduğunu, yatırım olduğunu, istihdam olduğunu biliyoruz.

Mardin potansiyeli çok yüksek olan bir şehir. Özellikle tarım alanındaki gücünü biliyoruz, Turizm alanındaki gücünü biliyoruz ama son yıllarda da inşaat sektöründe ciddi atılımları olduğunun farkındayız. Özellikle bir inşaat fuarının tesis edilmiş olması da zaten bunun göstergesi. Katılımcı firma sayılarının ilk fuar olmasına rağmen oldukça etkili olduğunun görülmesi memnuniyet verici.

Mardin'e bu fuara emeği geçenleri yürekten kutluyorum. Önümüzdeki yıllarda bu fuar sayılarının artması, ticaretin gelişmesi sadece bölge itibari ile değil, bölge dışında da Suriye Irak'a komşu ülkelere yakınlık itibari ile potansiyelini büyütmesi en büyük dileğimiz. Tabi bütün bunları gerçekleştirebilmemiz için ihtiyacımız olan şeyin huzur olduğunu, birlik beraberlik kardeşlik olduğunu da bir kez daha paylaşmam gerekiyor. Güvenin olduğu yerde, huzurun olduğu yerde yatırımcılar geliyor .

Devletimizin bu konu ile ilgili bölgenin süratle kalkınması konusunda vermiş olduğu çok ciddi teşvikler var. Bunlar bugün Türkiye'nin Kalkınma hamlesi içerisinde özellikle Teşvik politikalarında hiçbir zaman uygulanmamış nitelikte fevkalade özellikleri olan teşvikler”. Fuar kordinatörü Mehmet Üral, “Bu proje aslında Türkiye de çok iddialı bir proje haline olacağına inanıyorduk.

Tabi ki Bölgedeki biraz Karışık kırışıklıklar etkiledi ama buna rağmen bu fuara ilgi duyan diğer illerden olsun Mardin'den olsun katılımcı firmaların ilgisi alakası bu projeyi de belli bir yere götüreceğini düşünüyoruz” Şuanda 72 stant var 10 bin metre kare üzerinde stant alanı var ve bunun içinde iş makineleri alanda sergilenen ürünler olarak ağır taşıyıcı nakliye kamyonları, İnşaat altyapı olarak baktığımızda, yapı tedarik elemanları jeneratör ve enerji grupları yine yapı ile alakalı yer alan sektörler içerisinde ayrıca mobilya ve mobilya aksesuarları yapıya endeksli olarak aslında buna iç mimarlıkta diyebiliriz bu tür gruplarda var yapının içerisinde. İşte dış cephe kaplama izalasyon yada tanıtım ve ısı ile ilgili, Tesisat ile ilgili pek çok ürün grubu yer alıyor.

Mardin MÜSİAD Şube Başkanı Mehmet Ali Dündar, “Fuarcılık alanında Mardin'in ilerlemesi için bu tür etkinliklerin devam etmesi aynı zamanda huzur ve güven ortamının da bu konuda sağlanması hepimizin arzusu. Yapı inşaat fuarımız Katılım açısından biraz zayıf kalmış olabilir 6-7 ekim olaylarının bunda katkısı olduğunu görüyoruz. İnşallah bir sonraki dönemde Mardin'de fuarcılık alanında daha güzel çalışmalar olur ve hepimiz bu konuda da mutlu olduğumuzu dile getirmek istiyorum” dedi.

Vehap Erdoğan

Kaynak:MardinİletişimGazetesi

{gallery}fuar{/gallery}

 

Okunma 5262 defa Son Düzenlenme Pazar, 04 Ağustos 2019 14:15
sirdavut

Vel augue aenean scelerisque sagittis vehicula turpis egestas lobortis condimentum vitae purus cursus, ullamcorper primis vulputate pellentesque scelerisque nullam etiam donec massa quisque.

Hadis

  • İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez. Müslim, Fedâil, 66; Tirmizî, Birr, 16.

Ayet

  • Hiç şüphesiz, zikri (Kuran’ı) Biz indirdik Biz; onun koruyucuları da gerçekten Biziz.” (Hicr Suresi, 9)

    Devamını oku...